KONST / Litografier / Färglitografi 12156240
nr 1215 6240
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 109/220. Motivet: 33x48 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 5 november 2018
kl 18:38:48
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén